Logo veteránweb

...místo pro všechny příznivce veteránů

Veteran web auto
Mapa okresů Přihlásit Registrovat


Historie automobilu

Kdy se Gottlieb Daimler rozhodl vytvořit a použít vlastní automobilový motor nejprve v prvním motocyklu a pozdejí po testech v člunu jej vložit do prvního automobilu se dozvíte v tomto článku.

G. Daimler nejprve pracoval jako technický ředitel továrny na motory, později po neshodách se osamostatnil a založil vlastní dílnu, kam ho následoval věrný druh Maybach. Daimler si dal patentovat třecí spojku. V r. 1883 rychloběžný motor zapalovaný rozžhavenou trubičkou a v roce 1885 staví svůj motor jako vertikální, všechny orgány uzavírá v motorovou skříň a dává mu zvláštní přístroj pro mísení vzduchu s benzinovými parami. Svůj první automobilový motor prakticky zkouší ve vozidle a to v jednostopém, takže vzniká první motocykl na světě. V roce 1887 po zkouškách motoru ve člunu jej montuje do čtyřkolového vozidla a motor původně chlazený vzduchem opatřuje vodním chlazením.

Zdroj: Svět motorů 25/1965

Vloženo: 01.01.2014 Autor: Redakce Kategorie: Ze starého tisku
Pískování veteránů  Český Brod

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s využíváním vašeho souboru cookie.

Rozumím